Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca
Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca powstała w listopadzie 2016 roku w Białymstoku.
Działalność Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca dotyczy głównie:
- Inicjowania, organizowania i wspierania działalności oświatowej, edukacyjnej, kulturalnej; koncentruje się na wspieraniu rozwoju i upowszechnianiu kultury fizycznej oraz sportu, w szczególności w zakresie tańca klasycznego oraz innych stylów tańca.
- Inicjowania, organizowania i wspierania działalności w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, w tym w szczególności w zakresie tańca współczesnego i klasycznego oraz innych stylów tańca.
- Inspirowania i wspierania rozwoju fizycznego oraz intelektualnego dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
- Opieki nad dziećmi i młodzieżą.
- Wspieraniu inicjatyw o charakterze edukacyjnym, oświatowym oraz artystycznym.
- Wspieraniu inicjatyw społecznych na rzecz pomocy i realizacji celów Fundacji, a także na rzecz ochrony zdrowia.
Głównym przedmiotem działalności jest:
- Działalność związana z wystawianiem przedstawień artystycznych
- Artystyczna i literacka działalność twórcza
- Edukacja
- Pozaszkolne formy edukacji artystycznej
Fundacja od 3 lat prowadzi edukację artystyczną dzieci i młodzieży pod postacią Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku, dającej dyplom zawodowego tancerza. Ponadto nasza organizacja jest producentem i realizatorem wielu projektów artystycznych, takich jak np. spektakle baletowe, pokazy, koncerty. Fundacja realizuje i prowadzi także projekty kulturalne przeznaczone dla dzieci i młodzieży, np. Lato w teatrze, Tańczące Parabole oraz wiele warsztatów artystyczno-tanecznych.
Statut
Statut Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca.
Projekty
WIRTUALNE LABORATORIA TAŃCA to internetowy projekt artystyczno-edukacyjny z dziedziny tańca współczesnego otwarty w sieci dla szerokiego grona odbiorców z całej Polski. Projekt został stworzony przez Fundację Rozwoju Sztuki Tańca, a dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
CELEM głównym projektu było stworzenie warunków i rozwój przestrzeni do aktywnego uczestnictwa w kulturze środowiska artystów i odbiorców związanych ze sztuką tańca współczesnego w Polsce, oraz wszystkich zainteresowanych tą dziedziną sztuki, w sposób umożliwiający korzystanie z zasobów kultury w sieci w dobie obecnej pandemii.
Realizacja projektu odbyła się między 5 sierpnia a 18 września 2020 r.
Wydarzenie składało się z 3 bloków działań:
- STREFY PREZENTACJI – w której zostały upowszechnione i udostępnione szerokiej publiczności (w sieci) ważne spektakle twórców polskiej sceny tańca. Prezentacje zostały wzbogacone wirtualnymi spotkaniami z twórcami oraz pogłębioną analizą utworów. Pięciu wybranych polskich choreografów zaprezentowało jeden ze swoich utworów:
- PROGRAM:
- Eliza Kindziuk, „The room”
- Iwona Olszowska, „Adam i Elf”
- Małgorzata Mielech, „FearLess”
- Eryk Makohon, „TAKARAZUKA CAMP” -Krakowski Teatr Tańca
- Karolina Garbacik, „Fragment/Akcja”
Każda prezentacja spektaklu poprzedzona była internetową ZAPOWIEDZIĄ –otwartym dla wszystkich spotkaniem prowadzonym z choreografem, podczas którego opowiadał on o głównych założeniach swojego projektu oraz pracy nad nim (transmisje na żywo: FB Live). Po zapowiedzi odbył się pokaz spektaklu w sieci, a następnie spotkanie on-line, któremu towarzyszyła pogłębiona analiza utworu, pytania zadawane przez uczestników spotkania oraz dyskusja.
- W ramach kolejnego bloku projektu – STREFY WARSZTATÓW, zostało zrealizowanych 5 cykli warsztatowo-couchingowych prowadzonych w formie e-learningu, dotyczących tańca i choreografii. Punktem wyjścia były spektakle prezentowane w poprzedniej części projektu, a prowadzącymi autorzy choreografowie. Była to kontynuacja projektu dedykowana grupie –
tancerzy i choreografów, która miała na celu doskonalenie warsztatu i rozwój umiejętności tanecznych i choreograficznych przy użyciu narzędzi e-learningowych.
Każdy cykl warsztatowy składał się z 4 nagranych lekcji wideo oraz 4 grupowych spotkań on-line z indywidualnym coachingiem (WebToLearn). Uczestnicy warsztatu pracowali nad zadaniami–udostępniając prowadzącemu i innym członkom grupy warsztatowej własne realizacje za pomocą filmików wideo. Efekty pracy wszystkich uczestników projektów stały się materiałem do podsumowującego projekt filmu wideo umieszczonego na stronie projektu: laboratoriatanca.pl Każdy z uczestników miał dostęp do wybranego pakietu szkoleń, z uporządkowanym zamkniętym dostępem do materiałów dodatkowych oraz posiadał własny profil z informacjami o indywidualnym postępie w szkoleniu i możliwością korzystania z materiałów, będących częścią kolejnej sekcji projektu, tj. „Strefy Wsparcia”. W ramach STREFY WSPARCIA została stworzona i udostępniona seria materiałów szkoleniowych i instruktażowych, wspomagających pracę i edukację twórców tańca w sieci, takich jak:- Instrukcje wykorzystywanych w całym projekcie narzędzi internetowych (np. narzędzi do
webinarów, platformy e-learninogowej) - Instrukcje dotyczące realizacji nagrań wideo i live’ów z uwzględnieniem specyfiki tańca
Materiały będą miały charakter otwarty i każdy zainteresowany będzie mógł z nich korzystać. Udostępnione zostaną na stronie www projektu jako „Biblioteczka zdalnej edukacji”, na platformie szkoleniowej i w social mediach.
- Instrukcje wykorzystywanych w całym projekcie narzędzi internetowych (np. narzędzi do
Koordynator merytoryczny: | Karolina Garbacik |
Koordynator koncepcyjny: | Anastazja Popławska |
Koordynator organizacyjny: | Anna Kalinowska |
Specjalista ds. komunikacji i mediów: | Natalia Małkus |
Koordynator finansowy: | Urszula Wysocka |
Nagrania i montaż: | Mucha na Dziko |
Motion design: | Paweł Dudko/We Shoot People |
Wszystkie informacje o projekcie oraz filmy finałowe dostępne są na stronie www projektu: laboratoriatanca.pl oraz FB
„Koncerty poruszone. Młoda sztuka w trzech odsłonach” to projekt artystyczno-edukacyjny z dziedziny: muzyki, tańca i sztuk wizualnych, otwarty w sieci dla szerokiego grona odbiorców z całej Polski.
Projekt składa się z cyklu 3 koncertów muzyki młodych kompozytorów polskich, wykonywanej na żywo przez muzyków z orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku z towarzyszącą jej choreograficzną ilustracją taneczną. Koncerty odbędą się w przestrzeniach Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku w oprawie artystycznej prezentowanych tam dzieł plastyczno-wizualnych.
Młodzi muzycy-uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku pod okiem dyrygenta Kazimierza Dąbrowskiego zagrają 3 koncerty składające się z utworów kompozytorów XXI wieku. Do każdego koncertu zostanie specjalnie ułożona choreografia taneczna, korespondująca z danym utworem muzycznym, zaprezentowana przez młodych adeptów sztuki
tańca – uczniów Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku. Wykonywany na żywo taniec (3 premiery – każda przygotowywana przez innego choreografa) będzie dodatkowym środkiem artystycznego wyrazu, który w połączeniu z muzyką i przestrzenią galerii sztuki wzbogaci pole interpretacji, przeżywania emocji i odbioru dzieła przez widzów. Koncerty będą relacjonowane na żywo poprzez transmisje internetowe w czasie rzeczywistym dostępne bezpłatnie dla każdej zainteresowanej osoby.
Wydarzenie odbędzie się w Białymstoku w drugiej połowie grudnia 2020 r. Do jego realizacji zostaną wykorzystane e-narzędzia takie jak: streamingi on line, nagrania video i live’ów, Facebook, You Tube.
Projekt będzie realizowany we współpracy z czterema partnerami:
- Galerią im. Sleńdzińskich
- Niepubliczną Szkołą Sztuki Tańca w Białymstoku
- Zespołem Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku
- Studiem Działań Kreatywnych „Danceoffnia”
Kompozytorzy utworów zaprezentowanych podczas koncertów zostaną wybrani spośród laureatów ostatniej edycji programu „Muzyka naszych czasów”, promującego kompozycje XXI wieku, a prowadzonego przez Stowarzyszenie Akademia wraz z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Będą to twórcy młodego pokolenia. Wykonawcami i interpretatorami ich dzieł także będą początkujący artyści – uczniowie ZSM w Białymstoku i tancerze NSST. Mentorami w projekcie będą cenieni twórcy z bogatym dorobkiem artystycznym – dyrygent Kazimierz Dąbrowski i choreografowie: Alicja Złoch, Eliza Kindziuk i Izabela Zawadzka.
Celem projektu jest promowanie i pokazywanie dokonań młodych twórców z naszego regionu, zgodnie z nazwą projektu: „Młoda sztuka w trzech odsłonach.” Mimo, że na pierwszym planie znajdzie się zatem praca młodych artystów, chcemy pokazać także ich dojrzałą stronę twórczości – podkreślić fakt, że mimo młodego wieku, są w stanie improwizować, budować świadomie ruch, występować w roli nie tylko odtwórcy, ale także kreatora. Współczesna muzyka daje ogromne pole manewru dla artysty tancerza, a wzajemne przenikanie się sztuk: muzyki, tańca, plastyki stwarza duże możliwości interpretacyjne. Dzięki współpracy adeptów i dojrzałych twórców powstaną dzieła o wysokiej wartości artystycznej i wysokim potencjale edukacyjnym. Wśród instrumentów muzycznych, które będzie można usłyszeć na koncertach znajdą się: fortepian,
skrzypce, kontrabas oraz inne instrumenty klawiszowe, dęte, strunowe czy basowe. Z kolei każda z trzech premierowych choreografii zostanie stworzona dla 2-3 występujących tancerzy.
Eksperymentowanie i poszukiwanie to jedne z wyraźniejszych cech sztuki współczesnej. Będą one motywem przewodnim pracy nad ruchem podczas opracowania Koncertów. Choreografowie wypracują z adeptami sztuki tańca tematy podczas wspólnych poszukiwań improwizacyjnych. Ruch powstanie w dialogu pomiędzy choreografem i tancerzem. Stworzone choreografie będą
pozostawały w relacji nie tylko z muzyką, lecz również odnosiły się do konkretnej przestrzeni, w której odbywać się będą koncerty. Taniec zespoli wszystkie elementy koncertu – wizualne, dźwiękowe, przestrzenne. Taka forma współpracy jest charakterystyczna obecnie w pracy w zawodowym teatrze tańca. Widz,
natomiast, otrzyma bardzo zindywidualizowaną, wręcz osobistą wypowiedź taneczno-muzyczną. Przygotowując uczniów do podjęcia zawodu tancerza, chcemy otwierać go na różnorodne formy wykonawcze i metody pracy.
Miejsce realizacji zadania
- Białystok:
- Siedziba Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Waryńskiego 24 A – pierwszy koncert.
- Siedziba Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 – drugi koncert
- Siedziba Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Wiktorii- trzeci koncert
Project Team | |
Kazimierz Dąbrowski | dyrygent orkiestry |
Eliza Kindziuk | choreograf |
Izabela Zawadzka | choreograf |
Alicja Złoch | choreograf |
Anastazja Popławska | koordynatorka projektu |
Anna Kalinowska | Specjalista ds. komunikacji i mediów |
- Spektakl baletowy z orkiestrą na żywo dedykowany dzieciom i młodzieży
- Tańczy 30 tancerzy, gra 40 muzyków, śpiewa ponad 30 chórzystów
- Wszyscy artyści to dzieci i młodzież
- Premiera: czerwiec 2019
„Brakujące ogniwo” – spektakl baletowy z orkiestrą na żywo dedykowany dzieciom i młodzieży. Powstał w oparciu o libretto, które wraz z muzyką zostało nagrodzone w 2018 roku w konkursie organizowanym przez ZAiKS.
Spektakl to historia spotkania dwóch dziewczynek – Tosi i Oli, które trafiają do jednego pokoju w internacie. Tak zaczyna się ich przymusowa znajomość, która będzie wiodła przez nieufność, konflikt, zazdrość, aż po współpracę, wybaczenie i przyjaźń. To opowieść o zderzeniu dwóch różnych dziecięcych światów, różnych wrażliwości i o strachu, bo jednym z najważniejszych motywów spektaklu jest lęk.
W warstwie wizualnej widz może spodziewać się bajkowej scenerii z elementami, kojarzącymi się z końcem XIX wieku oraz łączonymi z disneyowską stylistyką.
Współpracy przy realizacji tego projektu podjęły się dwie szkoły artystyczne, działające w Białymstoku: Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca oraz Zespół Szkół Muzycznych im. J. Paderewskiego. Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane przez dzieci i pedagogów z obu szkół.
Produkcja | Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca |
Współorganizacja | Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego |
Premiera | 18 czerwca 2019, Białystok |
Muzyka | Anna Maria Huszcza |
Choreografia | Karolina Garbacik |
Libretto | Agata Wieczyńska – Krawiec Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego |
Scenografia | Małgorzata Tarasewicz-Wosik |
Kostiumy | Łucja Grzeszczyk Justyna Sochoń |
Asystenci choreografa | Olesia Sheremet, Michalina Pawlukiewicz, Alicja Złoch |
Przygotowanie chóru | Emilia Dobrzyńska |
Przygotowanie sekcji perkusji | Adam Krzyczkowski |
Projekty graficzne | Paweł Dudko (We Shoot People) |
Światło | Mateusz Bułatewicz |
Koordynator projektu | Anastazja Popławska |
Projekt „Więcej niż tańczące parabole” jest projektem realizowanym od 2011 roku, którego celem jest rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży miasta Białegostoku zainteresowania tańcem. Ma on pomóc w stawaniu się aktywnym i świadomym odbiorcą sztuki tańca. Jest to jedyny projekt tego typu w regionie. Projekt realizowany jest przy współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w Ruchu 2019.
Projekt składa się z 3 etapów.
- I etap – Spotkania na lekcjach w szkole, wprowadzenie w tematykę tańca.
- II etap – Warsztaty teoretyczno-praktyczne – osoby chętne biorą udział w warsztatach dotyczących różnych stylów tańca: taniec współczesny, taniec jazzowy, balet, polskie tańce narodowe i tzw. taniec charakterystyczny. Warsztaty prowadzone są przez wybitnych artystów i pedagogów tańca.
- III etap – Wybranych 30 osób przystępuje do realizacji mini spektaklu tanecznego. Osoby te oglądają również spektakle taneczne w Białymstoku oraz Warszawie. Na koniec organizowany jest w szkołach wernisaż wystawy zdjęć z projektu.
W 2019 roku partnerami projektu byli:
- ZSO nr 3 III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku
- V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku
- DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych
no images were found
„LEGENDArna Wytwórnia Sztuki” to pomysł Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca na półkolonie artystyczne dla młodzieży zorganizowane w ramach programu Lato w Teatrze w Białymstoku w sierpniu 2018 roku.
W projekcie zrealizowanym przez Fundację wzięło udział 32 uczestników w wieku od 10 do 16 lat, w tym młodzież z Domu Dziecka i Świetlicy socjo-terapeutycznej w Białymstoku.
Warsztaty odbywały się w trzech grupach: muzycznej, tanecznej i teatralnej. Tematem przewodnim artystycznych poszukiwań były legendy podlaskie. Niezwykłe postaci i zdarzenia z dawnych opowieści oraz Białystok i Podlasie, jako magiczne miejsca przepełnione folklorem stały się doskonałą inspiracją do pracy. Za pomocą środków artystycznych takich jak: ruch, światło, muzyka, dźwięk uczestnikom udało się połączyć tradycję ze współczesnością. Podczas zajęć dzieci poznawały podlaskie legendy, odkrywały ich znaczenie i wartości oraz wykorzystywały tę wiedzę w procesie twórczym. Młodzież próbowała interpretacji ludowych utworów muzycznych, poznawała techniki pracy nad choreografią, dawne style tańca, uczyła się komponować na scenie ruch z głosem, kreować niezwykłe postaci używając dźwięku, papieru, folii i światła. Za pomocą aktorstwa, śpiewu i pracy z materią uczestnicy opowiadali o ważnych dla siebie treściach. Nie zabrakło też wspólnej dobrej zabawy.
Efektem dwutygodniowej pracy warsztatowej był spektakl „LEGENDArni” stworzony przez uczestników i instruktorów warsztatów, prezentowany dwukrotnie dla zaproszonych gości w SDK Danceoffnia.
Koordynatorka projektu | Anastazja Popławska |
Zespół instruktorów warsztatów | Agnieszka Możejko-Szekowska Piotr Wiktorko Anna Piekut Marcin Nagnajewicz Dorota Baranowska Katarzyna Daszuta Anastazja Popławska |
Projekty graficzne | Natalia Małkus |
Foto i video | Tomasz Pienicki |
no images were found
Kontynuacja formuły Koncertów Poruszonych. Projekt realizowany w 2021 zakładał stworzenie cyklu taneczno- ruchowych etiud, na podstawie wybranych wierszy poety – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz ich prezentacja w ramach 1 koncertu.
Cały projekt opierał się na procesie twórczym, głęboko angażującym biorącą w niej udział artystyczną młodzież regionu. Jego efektem była prezentacja 6 taneczno-muzyczno-słownych etiud. Każda z etiud to artystyczne opracowanie jednego z wierszy, będąca przy tym efektem współpracy zespołu młodych twórców:
- tancerzy, którzy operując językiem tańca współczesnego stworzyli choreografie do słów poety
- muzyków – którzy ten sam wiersz interpretowali w warstwie muzycznej oraz
- uczniów studium wokalnoaktorskiego, których zadaniem było opracowanie sposobu prezentacji słów wiersza
W pokaz zaangażowanych było 24 uczniów, realizujących etiudy w 6 zespołach w których w skład wchodzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku, Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku oraz Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku.
Reżyseria | Karolina Garbacik |
Przygotowanie taneczne | Eliza Kindziuk |
Przygotowanie muzyczne | Kazimierz Dąbrowski |
Przygotowanie aktorskie | Paweł Szymański |
Realizacja | Znów wędrujemy – Weronika Jeleśniański, Weronika Kalupa, Oliwia Kardasz, Julia Czech, Dominika Prytuła, Miłość (O nieba płynnych pogód) – Weronika Juchimiuk, Magdalena Winnicka, Iga Badurska, Mateusz Dawidziuk Biała Magia – Julia Kuzyka, Zuzanna Knyszewska, Jakub Muszyński, Jakub Gujda Pragnienia – Hanna Iwanicka, Aleksandra Trochimczuk, Łukasz Bojaczuk Z wiatrem – Martyna Pola Osińska, Tomasz Horodeński, Daniel Zawistowski, Krzysztof Janowicz Niebo złote ci otworze – Zuzanna Burak, Gabriela Surowiec, Natalia Urlewicz, Magdalena Kamińska |
Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.
Projekt to próba ujęcia jednego tematu muzycznego na kilka różnych sposobów oraz współdziałaniu, przenikaniu w procesie twórczym biegunowych technik- tańca klasycznego i tańca współczesnego, z wykorzystaniem partnerowania w tańcu klasycznym i contact improwizacji. W ramach projektu zrealizowane trzy choreografie do utworu muzycznego Miłosza Bembinowa.
Do realizacji warstwy muzycznej zaproszony został kompozytor oraz pedagodzy i uczniowie Orkiestry Zespołu Szkól Muzycznych w Białymstoku.
W ramach premiery „Paralaksa” zostały zaprezentowane trzy krótkometrażowe spektakle w ramach jednego wieczoru. Każdy ze spektakli będzie realizowany przez innego choreografa, jednak wszystkim będzie towarzyszył ten sam utwór muzyczny trzykrotnie wykonany przez Orkiestrę.
Nabór tancerzy do projektu odbędzie się w formule open call, skierowany do uczniów polskich szkół baletowych i sztuki tańca oraz studentów wydziałów i kierunków tanecznych i choreograficznych uczelni artystycznych. Informacje o naborze zostaną wysłane do wszystkich tego typu placówek w Polsce. W każdym ze spektakli weźmie udział od 4 do 6 tancerzy wyłonionych przez komisję. W skład komisji wejdą choreografowie i ekspert zewnętrzny.
Koordynacja projektu, organizacja współpracy pomiędzy partnerami, reżyseria wieczoru | Karolina Garbacik |
Choreografia | Iwona Olszowska Andrzej Morawiec Eduard Bablidze |
Muzyka | Miłosz Bembinow |
Pedagog – opiekun orkiestry | Kazimierz Dąbrowski |
Pedagog – opiekun chóru | Monika Bierć |
Pedagog- opiekun zespołu tanecznego | Eliza Kindziuk |
Ruch, taniec | uczniowie OSB i SST oraz studenci kierunków tanecznych zgłoszeni w open call na podstawie wyboru choreografów. |
Wykonanie muzyczne | Orkiestra i Chór Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku |
Projekt realizowany we współpracy z Podlaskim Stowarzyszeniem Tańca w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok 2022 r.
Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Białystok. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Podlaskie Stowarzyszenie Tańca oraz Opera i Filharmonia Podlaska.
no images were found
Zrealizowane zostały dwie edycje wydarzenia w:
- lipcu 2021 r. dla mieszkańców Osiedla Młodych
- lipcu 2022 r. dla mieszkańców Osiedla Antoniuk
W każdej z edycji projekt zakładał realizację 6 spotkań dedykowanych mieszkańcom wybranego osiedla przeprowadzanych w 3 blokach tematycznych przez 3 tygodnie wakacji. Celem inicjatywy była edukacja kulturalna i taneczna dzieci oraz ich opiekunów a także integracja mieszkańców osiedla. Formuła wieczorków była dostosowana do zainteresowań oraz możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzieci i dorośli poznawali ciekawostki i pojęcia związane z tańcem klasycznym. Podczas każdego ze spotkań zaprezentowane zostały na żywo fragmenty wariacji baletowych wykonywanych przez tancerzy związanych z Fundacją Rozwoju Sztuki Tańca. Uczestnicy brali udział w warsztacie, gdzie poznawali kluczowe figury baletowe. Dzieci mogły również swobodnie improwizować i tańczyć.
no images were found
Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.
Zrealizowany w 2021 r projekt zakładający produkcję spektaklu tanecznego pt. „Meet CoPeLia” wraz z jego premierową prezentacją w Białostockim Teatrze Lalek.
Spektakl inspirowany jest powstałym w XIX w., baletem pt. „Coppelia, czyli dziewczyna o szklanych oczach” Leo Delibes’a. Utwór, został zreinterpretowany i przetworzony zarówno w warstwie fabularnej, muzycznej jak i dramaturgicznej. Fabuła nowej Coppelii rozgrywa się we współczesnym nam świecie, a towarzyszy jej XIX wieczna muzyka poddana transformacji przez współczesnego kompozytora- producenta muzycznego. Język, którym spektakl operuje to taniec, teatr i multimedia. Choreografia do spektaklu została stworzona przez Karolinę Garbacik. W warstwie fabularnej spektakl dotyka problemu nowego, zintegrowanego świata, w którym wyidealizowana, wirtualna rzeczywistość staje się równie ważna jak świat realny. Co w efekcie staje się źródłem samotności i bólu.
Koncepcja i choreografia | Karolina Garbacik |
Scenografia i multimedia | Paweł Dudko |
Muzyka | Leo Delibes |
Muzyka elektroniczna i remix | Wikson Szczygieł |
Kostiumy | Łucja Grzeszczyk |
Reżyseria światła | Bogusław Kasperuk |
Wizaż | Marta Lewkowska |
Produkcja | Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca we współpracy z Białostockim Teatrem Lalek i Studiem Działań Kreatywnych DanceOFFnia |
Występują | Julia Dondziło Łucja Grzeszczyk Katarzyna Wiktorko Piotr Wiktorko |
no images were found
Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.