DSB zapisy)baner

Dziecięce Studio Baletowe

ORGANIZACJA I CELE DZIECIĘCEGO STUDIA BALETOWEGO

Studio  powstało jako odpowiedź na potrzebę rozwijania zainteresowań dzieci w zakresie tańca w jak najbardziej sprofesjonalizowany sposób.

Jego celem jest:

• rozbudzanie i rozwijanie umiejętności tanecznych
  • przygotowywanie wrażliwych na sztukę odbiorców
  • aktywny udział w życiu kulturalnym Białegostoku
  • wyszukiwanie talentów tanecznych, budowanie bazy rekrutacyjnej dla Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku i szkół baletowych.

Zadania:

• prowadzenie zajęć dydaktycznych w czterech grupach wiekowych w zakresie:
    • podstawy tańca klasycznego
    • elementy tańca charakterystycznego
    • zabawy rytmiczno-ruchowe
  • organizowanie wydarzeń prezentujących osiągnięcia uczniów
  • kształcenie postaw współpracy i poszanowania norm społecznego współżycia
GRUPY

Balet 1

Instruktor: Oliwia Kardasz
Dla kogo: dzieci w wieku 4-5 lat (początek przygody z tańcem)

Terminy zajęć: wtorek 17.00-17.45, sobota 10.00-10.45
Liczba miejsc: 12
Cena: 230 zł/mc

Twoje dziecko lubi tańczyć? Gdy słyszy muzykę natychmiast zaczyna się ruszać? Chciałbyś/ chciałabyś, aby rozwijało swoje taneczne umiejętności pod okiem specjalistów, w ciepłej, sprzyjającej atmosferze, bawiąc się i ucząc jednocześnie?

Regularne zajęcia w grupie „Balet 1” dają doskonałą podstawę w edukacji tanecznej. Ćwiczenia techniczne ujęte w formie zabaw pozwalają dzieciom uczyć się i jednocześnie czerpać przyjemność z nowych umiejętności. Zajęcia obejmują naukę podstaw tańca klasycznego, ćwiczenia rytmiczne i rozciągające.
Rodzice mają okazję obserwować postępy dzieci uczestnicząc w lekcjach otwartych, organizowanych 4 razy w ciągu roku, a także podziwiając przygotowaną na koniec sezonu choreografię.

Balet 2

Instruktor: Dominika Prytuła
Dla kogo: dzieci w wieku 5-6 lat (dzieci rozpoczynające przygodę z tańcem lub po pierwszych doświadczeniach tanecznych)

Terminy zajęć: wtorek 18.00-19.00, piątek 18.00-19.00
Liczba miejsc: 12
Cena: 230 zł/mc

Zajęcia w grupie „Balet 2” obejmują dostosowane do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci ćwiczenia z zakresu tańca klasycznego. Podstawą edukacji jest zabawa ujęta w taneczne i rytmiczne ćwiczenia z elementami prezentacji i współdziałania w grupie.
W rocznym programie zajęć akcent kładziony jest na naukę podstaw tańca klasycznego, w tym podstawowego nazewnictwa, ćwiczenia koordynacyjne, rozwijające pamięć ruchową, ćwiczenia rytmiczne oraz rozciągające.

Balet 3

Instruktor: Martyna Osińska
Dla kogo: dzieci w wieku 7-8 lat (dzieci mające już pierwsze doświadczenia taneczne lub rozpoczynające naukę tańca)

Terminy zajęć: wtorek 18.00-19.00, piątek 18.00-19.00
Liczba miejsc: 16

Cena dla osób kontynuujących naukę: 210 zł/mc

Zajęcia w grupie „Balet 3” koncentrują się na rozwoju umiejętności praktycznych uczestników z zakresu tańca klasycznego. Ćwiczenia techniczne ujmowane są w proste kombinacje taneczne, ważnym elementem zajęć jest rozwój wiedzy i umiejętności zakresu tańców tradycyjnych (np. polka, krakowiak), z elementami prezentacji i współdziałania w grupie.
W rocznym programie zajęć akcent kładziony jest na prawidłowe i świadome wykonanie podstawowych elementów z zakresu tańca klasycznego, w tym nazewnictwa, rozciąganie oraz ujmowanie pojedynczych elementów w bardziej złożone struktury.

„Balet 4- Baletowa Zerówka”

Instruktor: mgr Alicja Złoch
Dla kogo: dzieci w wieku 8-10 lat (dzieci mające już pierwsze doświadczenia taneczne lub rozpoczynające naukę tańca)

Terminy zajęć: wtorek 17:00-18:00, piątek 17.00-18.00
Liczba miejsc: 16
Cena dla osób kontynuujących naukę: 210 zł/mc

Twoje dziecko wykazuje duże zainteresowanie tańcem? Szybko przyswaja nowe kroki, lubi ruch i wysiłek fizyczny? Wyraźnie deklaruje chęć rozwoju umiejętności tanecznych? Widzisz jego/jej potencjał i pasję?
Chcesz aby rozwijało umiejętności pod okiem specjalisty? Rozważasz profesjonalną edukację taneczną?
Zapraszamy do grupy „Balet 4- Baletowa Zerówka”!
Zajęcia w grupie „Balet 4” skoncentrowane są na rozwijaniu umiejętności technicznych i tanecznych dzieci pod kątem przygotowania do egzaminów wstępnych do szkoły baletowej. Zajęcia obejmują ćwiczenia z zakresu podstaw techniki tańca klasycznego, w tym rotacji nóg „ dehors”, rozbudowane ćwiczenia gibkościowe i rozciągające. Dodatkowym elementem zajęć są ćwiczenia uwrażliwiające na muzykę i pobudzające indywidualną ekspresję ruchową.

DANE DO KONTAKTU I INFORMACJE

Wszelkie informacje o Dziecięcym Studiu Baletowym będą dostępne:

Zapraszamy na zajęcia baletowe dla dzieci w wieku 4-11 lat realizowane w ramach Dziecięcego Studia Baletowego prowadzonego przez Fundację Rozwoju Sztuki Tańca w siedzibie Studia Działań Kreatywnych DanceOFFnia.

Chciał(a)byś zapisać zapisać dziecko, ale nie wiesz czy mu się spodoba? Przyjdźcie na lekcję próbną. Każdy nowy uczestnik ma prawo do 1 darmowej lekcji.

Na lekcję próbne zapraszamy w ostatnim tygodniu miesiąca po wcześniejszym kontakcie: fundacjarozwojusztukitanca@gmail.com, tel. 660 383 185

UWAGA: Płatności za zajęcia dokonywane są wyłącznie na konto fundacji. Numer konta podany jest w umowie uczestnictwa w zajęciach.

Grafik 2024/2025

Chłopaki tańczą BALET 1 BALET 2 BALET 3 BALET 4