• Spektakl baletowy z orkiestrą na żywo dedykowany dzieciom i młodzieży
  • Tańczy 30 tancerzy, gra 40 muzyków, śpiewa ponad 30 chórzystów
  • Wszyscy artyści to dzieci i młodzież
  • Premiera: czerwiec 2019

"Brakujące ogniwo” - spektakl baletowy z orkiestrą na żywo dedykowany dzieciom i młodzieży. Powstał w oparciu o libretto, które wraz z muzyką zostało nagrodzone w 2018 roku w konkursie organizowanym przez ZAiKS.
Spektakl to historia spotkania dwóch dziewczynek – Tosi i Oli, które trafiają do jednego pokoju w internacie. Tak zaczyna się ich przymusowa znajomość, która będzie wiodła przez nieufność, konflikt, zazdrość, aż po współpracę, wybaczenie i przyjaźń. To opowieść o zderzeniu dwóch różnych dziecięcych światów, różnych wrażliwości i o strachu, bo jednym z najważniejszych motywów spektaklu jest lęk. W warstwie wizualnej widz może spodziewać się bajkowej scenerii z elementami, kojarzącymi się z końcem XIX wieku oraz łączonymi z disneyowską stylistyką. Współpracy przy realizacji tego projektu podjęły się dwie szkoły artystyczne, działające w Białymstoku: Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca oraz Zespół Szkół Muzycznych im. J. Paderewskiego. Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane przez dzieci i pedagogów z obu szkół.

Produkcja Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca
Współorganizacja Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca
Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego
Premiera 18 czerwca 2019, Białystok
Muzyka Anna Maria Huszcza
Choreografia Karolina Garbacik
Libretto Agata Wieczyńska – Krawiec
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego
Scenografia Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Kostiumy Łucja Grzeszczyk
Justyna Sochoń
Asystenci choreografa Olesia Sheremet, Michalina Pawlukiewicz, Alicja Złoch
Przygotowanie chóru Emilia Dobrzyńska
Przygotowanie sekcji perkusji Adam Krzyczkowski
Projekty graficzne Paweł Dudko (We Shoot People)
Światło Mateusz Bułatewicz
Koordynator projektu Anastazja Popławska
  • Musical dziecięcy na podstawie baśni Carlo Collodiego
  • Premiera: czerwiec 2018

Pinokio - musical dziecięcy zrealizowany przez uczniów Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Padarewskiego oraz Chóru Dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej. Na scenie występuje łącznie około 100 śpiewaków, muzyków i tancerzy. Kierownikiem artystycznym wydarzenia oraz dyrygentką chóru jest Ewa Barbara Rafałko. Choreografię stworzyły wspólnie Karolina Garbacik, Olesia Sheremet, Katarzyna Daszuta. Kierownikiem muzycznym oraz dyrygentem orkiestry -Kazimierz Dąbrowski. Muzyka na potrzeby widowiska została skomponowana w 2016 roku na zamówienie Filharmonii Gorzowskiej przez Szymona Godziemba–Trytka – kompozytora młodego pokolenia zdobywającego najwyższe laury w konkursach.  Tekst na podstawie baśni Carlo Collodiego napisała Małgorzata Szwajlik. Pinokio Carlo Collodiego należy do kanonu światowej literatury dziecięcej oraz do najpopularniejszych książek wszech czasów. Choć historia drewnianego pajacyka napisana została ponad 100 lat temu, wciąż zachwyca i uczy; śmiech miesza się w niej ze łzami, komizm z tragizmem, prawda z fantazją. To piękna ponadczasowa opowieść, która pokazuje, jak wielka jest siła miłości i nadziei, dzięki którym nigdy nie jest za późno, by odnaleźć w sobie dobro.

Informacje o musicalu:
Orkiestra Symfoniczna ZSM koncertmistrz - Izabela Ignatowska
bibliotekarz - Maria Orzechowska
Uczniowie sekcji wokalnej przygotowanie wokalne – Ewa Barbara Rafałko
Chór Dziecięcy OiFP przygotowanie chóru – Ewa Barbara Rafałko
akompaniator – Marcin Nagnajewicz
koordynator pracy chóru – Dominika Kraśnicka
Uczennice Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca kl. I i III opiekun klas – Klaudia Nierodzik
Choreografia i ruch sceniczny Katarzyna Daszuta
Karolina Garbacik