Nabór kandydatów na rok szkolny 2019/2020 09 Kwietnia 2019

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że do dn. 10.06.2019 r. w sekretariacie szkoły można składać dokumenty rekrutacyjne do naboru uczniów na nowy rok szkolny 2019/2020. Sprawdzian predyspozycji dla kandydatów (egzamin wstępny) odbędzie się w dn. 12.06.2019 r o godz. 17.00. Wszystkie informacje dotyczące naboru znajdują się na naszej stronie w zakładce "Rekrutacja". Mogą Państwo skorzystać także z kontaktu telefonicznego w godzinach pracy sekretariatu. Informacje o godzinach egzaminu będą podawane na bieżąco na naszej stronie. Zachęcamy do składania zgłoszeń!

Jednocześnie informujemy, że egzaminy promocyjne (wewnątrzszkolne) odbędą się w dn. 08.06.2019 r.

Sesja zdjęciowa uczennic 2018 30 Stycznia 2019

NSSTZapraszamy do galerii zdjęć - SESJA ZDJĘCIOWA 2018. Za sesją serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Burakowi.

Musical „Pionokio” 3 grudnia ponownie na scenie 30 Listopada 2018

Musical Pinokio ponownie, na scenie Filharmonii Podlaskiej przy Podleśnej 3. Spektakl realizowany jest przez uczniów naszej szkoły wraz z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego oraz Chóru Dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Widowisko w reżyserii Justyny Schabowskiej miało swoją premierę w czerwcu 2018. Spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony publiczności, stąd decyzja o wznowieniu musicalu. To ciekawe i unikatowe w regionie wydarzenie w całości zagrane przez dzieci i młodzież artystyczną Podlasia. Na scenie wystąpi łącznie około 100 śpiewaków, muzyków i tancerzy. Kierownikiem artystycznym wydarzenia oraz dyrygentką chóru jest Ewa Barbara Rafałko.
Choreografię stworzyły wspólnie Karolina Garbacik, Olesia Sheremet, Katarzyna Daszuta. Kierownikiem muzycznym oraz dyrygentem orkiestry -Kazimierz Dąbrowski.

- Dla dzieci naszej szkoły to bardzo ważne przedsięwzięcie i pierwszy tak duży spektakl, w którym biorą udział. Jest to też dla nas, jako szkoły, bardzo pozytywny sygnał. Jesteśmy szkołą młodą, 3–letnią a już cieszymy się taką współpracą i zaufaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie takich inicjatyw więcej – opowiada Karolina Garbacik, współtwórca choreografii i dyrektor Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca.

Muzyka na potrzeby widowiska została skomponowana w 2016 roku na zamówienie Filharmonii Gorzowskiej przez Szymona Godziemba–Trytka – kompozytora młodego pokolenia zdobywającego najwyższe laury w konkursach.  Tekst na podstawie baśni Carlo Collodiego napisała Małgorzata Szwajlik.

Na spektakl zapraszamy 3 grudnia o godz. 18:00 do Sali koncertowej Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 3.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w sekretariacie Publicznej Szkoły Muzycznej II stopnia.

fot. Arkadiusz Krassowski

Starsze

01 Lutego 2019

V Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe - Kołobrzeg 2019
W dniach 05.04.2019 - 07.04.2019 planowany jest wyjazd na V Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe do Kołobrzegu.

19 Stycznia 2019

Rada klasyfikacyjna
Propozycje ocen dla uczniów zostaną przedstawione do dnia 7 stycznia 2019 r. Rada klasyfikacyjna odbędzie się 19 stycznia 2019.

07 Czerwca 2018

Prawa szkoły publicznej
Informujemy, że w dniu 07.06.2018 r. na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca otrzymała prawa szkoły publicznej i jest drugą w Polsce szkołą niepubliczną, która posiada takie uprawnienia.