Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Białymstoku

Reprezentacja NSST jedzie na międzynarodowy finał zawodów ta 22 Czerwca 2017

W czwartek, 22 czerwca 2017 r. cztery uczennice II klasy Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca o godz. 14:00 wyjeżdżają do oddalonego o prawie 1500 kilometrów Offenburga w Niemczech na
międzynarodowe finały zawodów tanecznych World Dance Cup 2017, które będą trwały od 23 czerwca aż do 1 lipca 2017 r. Podczas wydarzenia zaprezentują się setki tancerzy z całego świata - w tym także reprezentanki NSST oraz Miasta Białegostoku, będą to:

• Zuzanna Burak - zdobywczyni I miejsca w kat. Children Solo Modern & Contemporary Dance w choreografii Karoliny Garbacik
  • Oliwia Kardasz - zdobywczyni III miejsca w kat. Children Solo Modern & Contemporary Dance w choreografii Karoliny Garbacik
  • Magdalena Winnicka i Weronika Juchimiuk - zdobywczynie III miejsca w kat. Children Duet/Trio Modern & Contemporary Dance w choreografii Karoliny Garbaci
Dziewczęta zdobyły powyższe osiagnięcia w  dniach 11-12 marca 2017 podczas wyjazdu do Krakowa na Ogólnopolskie Eliminacje do konkursu World Dance Cup.
Kategorie uczennic będą prezentowane w sobotę, 24-go czerwca oraz w niedzielę 25-go czerwca. Pełny harmonogram wydarzenia znajdą Państwo tu.

Uważamy, że udział białostockich tancerek w tak prestiżowym wydarzeniu, jakim są międzynarodowe finały World Dance Cup 2017, wpłynie nie tylko na prestiż Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku, ale przede wszystkim na pozycję Miasta Białegostoku na międzynarodowej mapie tańca.

Wyjazd ten wiąże się z ogromnymi kosztami, jakie muszą ponieść rodzice uczennic. Na szczęście dzięki wspólnym działaniom dyrekcji szkoły oraz rodziców uczennic wydarzenie otrzymało wsparcie finansowe Wschodzącego Białegostoku.

Mija pierwszy rok działalności Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku - wyjątkowej placówki, kształcącej wyjątkowo uzdolnione tanecznie dzieci. W lipcu 2016 roku po raz pierwszy w historii Miasta Białegostoku podjęto próbę stworzenia szkoły tańca na kształt szkoły baletowej. Dziewczęta na co dzień kształcą się pod okiem niezwykle wykształconej i wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Zdobyte osiągnięcia to ciężka praca uczennic, ich rodziców oraz nauczycieli: Karoliny Garbacik, Patrycji Magusiewicz, Klaudii Nierodzik, Kamili Ostrowskiej, Ziemowita Bogusławskiego, Eduarda Bablidze oraz Sylwii Wojciechowskiej.

Podstawowymi przedmiotami nauczania są: taniec klasyczny, taniec współczesny. Inne przedmioty to m.in. rytmika, taniec ludowy, charakterystyczny i dawny, umuzykalnienie, audycje muzyczne, historia tańca oraz zajęcia uzupełniające: zasady charakteryzacji, akrobatyka i street dance.

Organizatorzy World Dance Cup będą transmitowali wydarzenie na żywo. Link do transmisji: http://wow.dwcworld.com/watch-live-now

fot. Marcin Grześ, na zdjęciu duet w wykonaniu Magdaleny Winnickiej oraz Weroniki Juchimiuk, uczennic II klasy NSST

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Białymstoku

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Białymstoku jest jedyną w regionie dziewięcioletnią szkołą artystyczną, która przygotowuje uczniów do uzyskania dyplomu zawodowego tancerza. Daje możliwość najbardziej utalentowanym dzieciom i młodzieży na spełnienie marzeń – zawodową karierę taneczną. Program nauczania jest przygotowany zgodnie w wymogami obowiązującymi szkoły, które zostały wpisane do ewidencji szkół artystycznych. Organem prowadzącym szkołę jest Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca. Organem nadzorującym działalność szkoły jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fot. Marcin Grześ, na zdjęciu Zuzanna Burak, uczennica II klasy NSST

fot. Marcin Grześ, na zdjęciu Oliwia Kardasz, uczennica II klasy NSST

Termin składania podań do szkoły 24 Maja 2017

Uprzejmie informujemy, iż termin składania wniosków do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca upływa 31 maja 2017 roku.
Wnioski zamieszczone są na stronie internetowej Szkoły w zakładce Rekrutacja lub w sekretariacie.
Uzupełniony formularz można przesłać w formie elektronicznej na adres sekretariat@szkolasztukitanca.pl lub złożyć w sekretariacie Szkoły.

Pozdrawiamy,

Doroczny koncert NSST 17 Maja 2017

Doroczny koncert NSST odbędzie się we wtorek, 6 czerwca 2017 r. w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku na ul. Świerkowej 20 o godzinie 18:30.
Bilety w cenie 20 złotych będą dostępne w recepcji SDK DanceOFFnia.

Na koncercie oprócz uczennic I i II klasy NSST wystąpią tancerze Teatru Wielkiego - Opery Narodowej: Eduard Bablidze oraz Ana Kipshidze.

Serdecznie zapraszamy!

Starsze

02 Czerwca 2017 17:00

Sprawdziany predyspozycji (egzaminy wstępne)
I termin dla nowych kandydatów do klasy pierwszej i klas starszych.

06 Czerwca 2017

Doroczny koncert NSST
Koncert podsumowujący rok szkolny 2016/2017 podczas którego wystąpią uczniowie NSST oraz zaproszeni goście - tancerze Polskiego Baletu Narodowego.

17 Czerwca 2017 17:00

Sprawdziany predyspozycji (egzaminy wstępne)
II termin dla nowych kandydatów do klasy pierwszej i klas starszych.

17 Czerwca 2017 12:30-15:45

Egzamin z tańca klasycznego dla obecnych uczniów NSST
klasa I: godz. 12:30 - 14:00 klasa II: godz. 14:15 - 15:45

12 Sierpnia 2017

Letnia Akademia Sztuki Tańca
Zapraszamy uczniów i zainteresowaną młodzież do uczestnictwa w intensywnych warsztatach tanecznych zorganizowanych w formie obozu tanecznego. Obóz odbędzie się w dniach 12-20.08.2017 w Hotelu Lipowy Most. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie danceoffnia.pl w zakładce OFFschol.